روش نگهداری

فرق ارده اصل و تقلبی | تفاوت های ارده اصل با تقلبی چیست؟

تفاوت های ارده اصل با تقلبی را در چهار مورد رنگ، غلظت، طعم و عطر می‌توان خلاصه کرد.

اگر شما نیز طرفدار پر و پا قرص ارده باشید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که فرق ارده اصل و تقلبی چیست و چگونه می‌توان ارده اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص داد. در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید ارده اصل را به شما ارائه دهیم و تفاوت های ارده اصل با تقلبی را برای شما بازگو کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

فرق ارده اصل و تقلبی

لازم نیست حتما به اردکان سفر کنید تا از طعم و بوی بی‌نظیر ارده اصل برخوردار شوید. برای لذت بردن از یک ارده‌ی باکیفیت کافیست نکاتی را بدانید که با استفاده از آنها بهترین ارده را در همین تهران و شهرهای دیگر تهیه کنید.

فرق ارده اصل و تقلبی در چندین مورد خلاصه می‌شود که در ادامه برای شما خواهیم گفت:

طعم ارده

طعم ارده تقلبی معمولا تلخ و غیر قابل تحمل است، اما ارده اصل و مرغوب طعمی گس دارد و تلخی آن شما را آزار نمی‌دهد. پیش از خرید ارده حتما از فروشنده بخواهید که مقداری از آن را جهت تست در اختیار شما قرار دهد.

رنگ ارده

یکی از مهم‌ترین راهکارهای شناخت ارده اصل از تقلبی، رنگ آن است. معمولا هرچه رنگ ارده روشن‌تر و به اصطلاح کرمی‌تر باشد، ارده‌ی شما تازه‌تر و اصیل‌تر است. ارده‌های کهنه بی کیفت‌تر هستند و همین مورد رنگ آنها را تیره‌تر می‌کند.

یک فرق ارده اصل و تقلبی اصل در رنگ آن است.

یک فرق ارده اصل و تقلبی اصل در رنگ آن است.

بوی ارده

بوی ارده نیز یکی از فاکتورهای تشخیص ارده اصل است. پیش از خرید ارده، حتما آن را بو کنید؛ اگر بوی کهنگی یا نامطبوعی حس کردید، به هیچ وجه آن را نخرید. بوی ارده اصل بسیار مطبوع است و رایحه‌ی ملایم کنجد را به همراه دارد.

به طور کلی این موضوع را به یاد داشته باشید که یکی از تفاوت های ارده اصل با تقلبی، کنجد آن است. اگر ارده شما از کنجد مرغوب و باکیفیت تهیه شده باشد، ارده‌ای که از آن به دست می‌آید، نیز مرغوب و مطبوع است. در غیر این صورت کیفیت خوبی ندارد و نباید آن را تهیه کرد.

غلظت ارده

غلظت ارده اصل، متوسط است، یعنی نه آنقدر شل است که مثل آب روان حرکت کند و نه زیاد سفت است که نتوان آن را به هم زد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که ارده اگر برای مدتی کنار بماند و از آن استفاده نشود روغن آن بالاتر قرار گرفته و مایه‌ی کنجد آن ته نشین می‌شود. این نشان دهنده‌ی تقلبی یا بی‌کیفیت بودن ارده نیست، بلکه خاصیت روغن این است که سبک‌تر بوده و در ظرف، بالاتر می‌ایستد.

اگر به راهنمای خرید ارده اصل نیاز دارید، باید تفاوت های ارده اصلی با تقلبی را بشناسید. فرق ارده اصل و تقلبی در طعم گس، غلظت متوسط، بوی مطبوع و رنگ کرمی آن خلاصه می‌شود.

چرا باید ارده اصل خریداری کنیم؟

شاید از خود بپرسید که راهنمای خرید ارده اصل به چه درد ما می‌خورد، چرا باید ارده اصل بخریم، اصلا مگر تفاوت فاحشی بین ارده اصل و تقلبی وجود دارد که باید حتما ارده اصل را انتخاب کنیم؟

در پاسخ باید بگوییم که اگر به کیفیت ارده توجه نکنید و هر ارده‌ای را از هر فروشنده‌ای بخرید و بخورید، نه تنها از خواص بی‌نظیر ارده همچون تامین کلسیم و آهن بی‌بهره خواهید ماند، بلکه بدن شما دچار آسیب و در برخی موارد مسمومیت نیز خواهد شد.

بنابراین سعی کنید همیشه از برندهای معتبر و شناخته شده ارده بخرید تا هم طعم بی‌نظیر ارده اصل را بچشید و هم بدنتان را به انواع املاح معدنی و ویتامین‌ها مهمان کنید.

آنچه از مقاله فرق ارده اصل و تقلبی آموختیم:

در این مقاله سعی کردیم راهنمای خرید ارده اصل را در اختیارتان قرار دهیم و فرق ارده اصل با تقلبی را برای شما بازگو کنیم. از تفاوت های ارده اصلی با تقلبی دانستید که ارده اصل از غلظت مناسب، رایحه‌ی خوب، رنگ روشن و طعمی گس برخوردار است. پس سعی کنید هر جایی را برای خرید ارده انتخاب نکنید و آن را از فروشگاه‌های معتبر همچون صنایع غذایی کشاورز که یک برند 90 ساله است، تهیه کنید.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *