تناسب اندام و تغذیه

حلوا ارده در رژیم کتو؛ آیا حلوا ارده در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

در رژیم کتوژنیک حلوا ارده مجاز است؟ در این مقاله می‌خوانید!

آیا حلوا ارده در رژیم کتو مجاز است؟ آیا می‌توان در این رژیم حلوا ارده مصرف کرد؟ برای پاسخ به این سوال‌ها باید ابتدا با رژیم کتوژنیک و بایدها و نبایدهای آن آشنا شویم.

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

رژیم کتوژنیک رژیمی است که برنامه غذایی آن به پروتئین‌ها و چربی‌ها محدود می‌شود ولی کربو‌هیدرات‌ها در این رژیم اصلا جایگاهی ندارند. به همین دلیل دیگر قندی وارد بدن نمی‌شود که به عنوان سوخت مصرف شود و بدن به جای قند برای تامین انرژی خود از چربی‌ها استفاده می‌کند و سوخت اصلی بدن تنها چربی می‌شود.

در این حالت بدن به حالت کتوزیس در‌می‌آید. برای افرادی که از این رژیم استفاده می‌کنند در ابتدا این سوال پیش می‌آید که در رژيم کتو چه غذا‌هایی مجاز و چه غذا‌هایی غیر مجاز است؟ و یا این‌ که جایگاه حلوا ارده در رژیم کتو کجاست؟ آیا حلوا ارده در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

در این مقاله به پاسخ این دو سوال پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

حلوا ارده در رژیم کتو مجاز است؟

در مورد این‌که آیا مصرف حلوا ارده در رژيم کتو مجاز است یا خیر، باید بگوییم که مصرف این محصول در رژیم کتوژنیک مجاز نیست.

اگر قصد خرید حلوا ارده را دارید بهتر است بدانید که پروتئین بالایی دارد، اما از سوی دیگر کربوهیدرات فراوانی نیز دارد. در رژیم کتوژنیک اساس برنامه غذایی بر پایه مصرف چربی‌ها و پروتئین است.

در رژیم کتوژنیک برای تامین انرژی بدن به جای کربوهیدرات از چربی‌ها استفاده شده و بدن به جای قندسوزی به سمت چربی سوزی پیش می‌رود. به همین دلیل شما مجاز به خوردن حلوا ارده به دلیل دارا بودن کربوهیدرات در این محصول نیستید.

حلوا ارده در رژیم کتو مجاز نیست، زیرا دارای کربوهیدرات فراوانی می‌باشد.

حلوا ارده در رژیم کتو مجاز نیست، زیرا دارای کربوهیدرات فراوانی می‌باشد.

حلوا ارده در رژیم کتوژنیک

حلوا ارده از کنجد تهیه می‌شود و از شیرین کننده‌هایی مثل شیره انگور، شیره خرما و چوبک در تهیه آن استفاده می‌شود. این ماده غذایی یکی از پر‌کالری‌ترین مواد غذایی می‌باشد. هر ۱۰۰ گرم حلوا ارده دارای ۴۳۷ کالری است.

حلوا ارده دارای انواع ویتامین‌ها و مود مغذی است، اما افرادی که دچار اضافه وزن، دیابت و چربی خون بالا هستند بهتر است محتاطانه آن را مصرف کنند.

به این دلیل که حلوا ارده دارای میزان زیادی کربوهیدرات است مصرف آن در رژیم کتوژنیک مجاز نیست.

حلوا ارده دارای خواص فراوانی است، اما در مورد اینکه حلوا ارده در رژیم کتو و یا این که آیا در رژیم کتوژنیک حلوا ارده مجاز است یا نه، باید بگوییم به دلیل این‌که در تهیه حلوا ارده از شیرین کننده‌ها که دارای کربوهیدرات بالایی هستند استفاده می‌شود، این ماده غذایی در طول رژیم کتوژنیک مجاز نیست.

کالری حلوا ارده چقدر است؟

هر ۱۰۰ گرم حلوا ارده ۴۳۷ کالری دارد.  میزان  کربوهیدرات در ۱۰۰ گرم حلوا ارده، ۵۶/۶۹ گرم، چربی کل ۲۱/۰۴ گرم و میزان پروتئین آن ۱۰/۰۳ است.

برای تهیه حلوا ارده کنجد آسیاب شده را با شیره‌های مختلف، چوبک یا شکر مخلوط می‌کنند. به همین دلیل کالری آن به خاطر افزودن شیرین کننده‌ها بالا می‌رود.

آیا در رژیم کتوژنیک حلوا ارده مجاز است؟

اگر تا به حال رژیم کتوژنیک گرفته یا در مورد آن مطالعه کرده باشید، حتما به این سوال برخورد کرده‌اید که آیا در رژیم کتوژنیک حلوا ارده مجاز است یا خیر؟

غذای مجاز در رژیم کتوژنیک، شامل ۷۵ درصد چربی‌ها به اضافه ۲۰ درصد پروتئین می‌باشد و تنها ۵ درصد کربوهیدرات دارد.

به دلیل قند بالا، حلوا ارده در رژیم کتوژنیک توصیه نمی‌شود.

به دلیل قند بالا، حلوا ارده در رژیم کتوژنیک توصیه نمی‌شود.

در این رژیم مصرف کربوهیدرات‌ها به شدت محدود شده و نزدیک به 5 درصد می‌رسد. این محدودیت کربوهیدرات‌ها پایه اصلی رژیم کتو می‌باشد.

کربوهیدرات‌ها در این رژیم محدود شده‌اند تا دیگر قندی به بدن نرسد و تامین انرژی و سوخت بدن به سمت چربی‌ها برود. همین اتفاق باعث چربی‌سوزی و کاهش وزن بالا در افراد می٬شود.

حلوا ارده ماده غذایی با ارزش تغذیه‌ای بالا می‌باشد که در تهیه آن از مواد شیرین کننده مختلف استفاده می‌شود. وجود همین شیرین‌کننده‌ها و مواد افزودنی باعث می‌شود که حلوا ارده در رژیم کتو منع مصرف داشته باشد.

پس در جواب این سوال که آیا در رژیم کتوژنیک حلوا ارده مجاز است یا خیر؟ به این پاسخ منطقی می‌رسیم که حلوا ارده به دلیل وجود میزان کربوهیدرات بالا در رژیم کتو مجاز نمی‌باشد.

آنچه از مقاله حلوا ارده در رژیم کتو آموختیم:

حلوا ارده ترکیبی از ارده و شیرین کننده‌های مختلفی مثل انواع شیره‌ها، شکر و چوبک است که همگی دارای کربوهیدرات بالایی هستند. حلوا ارده دارای خواص فراوانی است، اما در مورد موضوع حلوا ارده در رژیم کتو و یا این موضوع که آیا در رژیم کتوژنیک حلوا ارده مجاز است یا خیر، باید بگوییم به دلیل این‌که در تهیه حلوا ارده از شیرین کننده‌ها که دارای کربوهیدرات بالایی هستند استفاده می‌شود، این ماده غذایی در طول رژیم کتوژنیک مجاز نیست. البته خبر خوب این که شما تنها تا پایان رژیم کتو از این ماده غذایی لذیذ و خوشمزه محروم هستید و بعد از طی دو ماه رژیم کتو و هنگام فاز خروج از کتو می‌توانید از خوردن حلوا ارده این محصول لذیذ و مغذی  لذت ببرید.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *