ارزش غذایی

بهترین ارده برای کجاست؟

زمانی که بحث خرید ارده یا غذاهای سنتی ایرانی دیگر پیش می‌آید، مرغوب بودن کیفیت آن‌ها حرف اول را می‌زند. شما به خاطر فواید ارده برای بدن است که آن را نوش جان می‌کنید، پس باید ارده‌ای بخرید که از کنجد مرغوب تهیه شده باشد تا این خواص به بدنتان برسد. بحث اصل بودن ارده، نداشتن مواد اضافه‌تر از کنجد و ناخالصی، بسیار مهم است. به همین جهت، در ادامه می‌خواهیم بدانیم بهترین ارده برای کجاست!

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

ارده برای کجاست؟

خواستگاه ارده کنجد استان یزد و شهر اردکان است. تولید ارده در این شهر، به سال‌های دراز برمی‌گردد. به همین دلیل، یکی از سوغات معروف استان یزد، ارده و فرآورده‌های کنجدی است. مانند حلوا ارده، ارده‌شیره، ارده دو آتیشه و غیره. در بعضی از منابع، استان یزد و شهرهای توابع آن را، قطب تولید کنجد ایران می‌دانند. پس، بعید نیست که قطب تولید کنجد ایران، تولید کننده ارده‌های مرغوب و با کیفیت باشد.

بهترین ارده برای کجاست؟

همانطور که می‌دانید ارده از دانه‌های کنجد به دست می‌آید. دانه‌های کنجد تفت داده می‌شوند و بعد با دستگاه‌های مخصوص، آن‌ها را له می‌کنند تا ارده کنجد به دست بیاید. پس، بیراه نیست که بگوییم ارده با کیفیت از کنجد با کیفیت به دست می‌آید. استان یزد به خاطر تولید کنجد فراوان، یکی از بهترین تولید کننده‌های ارده به حساب می‌آید.

به طور کلی، هر تولید کننده‌ای که مرغوب‎ترین نوع کنجد را برای تولید ارده و فرآورده‌های آن استفاده کند، جزء بهترین تولید کننده‌های ارده به حساب می‎آید. هدفی که ما در صنایع غذایی کشاورز به آن رسیده‌ایم. با خرید بهترین نوع کنجد، توانسته‌ایم با کیفیت‌ترین نوع ارده و فرآورده‌های ارده‌ای را تولید کنیم و در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم. برای خرید بهترین نوع ارده به اینجا مراجعه کنید.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *