روش نگهداری

ارده رقیق یا غلیظ بهتر است؟ کدام یک اصل است؟

به نظر شما ارده رقیق یا غلیظ بهتر است؟

به نظر شما ارده رقیق یا غلیظ بهتر است؟ اصلا ارده اصل رقیق است یا غلیظ؟ یکی از روش‌های تشخیص ارده خوب، رقیق بودن یا غلیظ بودن آن است. ارده خالص طعم خوشی دارد و تلخی آن، شما را آزار نمی‌دهد.

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

در ادامه، می‌خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که ارده اصل چه ویژگی‌هایی دارد و غلظت آن چطور است. پس با مقاله ارده رقیق یا غلیظ، همراه باشید.

ارده رقیق یا غلیظ؟ کدام یک اصل است؟

ارده اصل از کنجد تهیه می‌شود و نسبتا رقیق است. اگر ارده‌ای تهیه کردید و متوجه شدید که غلظت عجیبی دارد، باید بدانید که کنجدها خوب آسیاب نشده‌اند و یا ارده خالص نیست ارده خالص نیست. ارده خالص حالت روغنی دارد. ترکیبات آن نیز، ته ظرف ته نشین می‌شود.

قبل از هربار استفاده، باید ارده را هم بزنید تا ترکیبات روغنی، کاملا یکدست شود. حتی زمانی که ارده را هم زده‌اید هم، نباید خاصیت رقیقی خود را از دست بدهد.

دیگر ویژگی ارده اصل، مزه آن است. ارده اصل باید مقداری ته مزه تلخ و گس داشته باشد. اما تلخی آن، زننده نیست و حتی کمی خوشایند نیز هست.

پس اگر ارده‌ای را نوش جان کردید که مزه تلخی‌اش بیش از اندازه بود یا بیش از اندازه شیرین بود، به کیفیت و خالص بودن آن شک کنید.

پیشنهاد خرید ارده اصل و با کیفیت

برای اینکه مطمئن شوید، ارده‌‌ای که در دست دارید خالص است، از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید. روی بسته‌بندی ارده را با دقت بخوانید و دنبال تاریخ تولید و انقضای آن باشید. شما می‌توانید خرید ارده باکیفیت را با کشاورز تجربه کنید.

آنچه که در مقاله ارده رقیق یا غلیظ آموختیم:

با مطالعه این مطلب، متوجه شدید که ارده رقیق، ارده اصل است. هرچیزی که غلیظ باشد، حتما باکیفیت و مرغوب نیست. پس دفعه دیگر که سراغ خرید ارده رفتید، می‌دانید بین اره رقیق یا غلیظ، انتخاب شما کدام است.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *