تناسب اندام و تغذیه

ارده در رژیم کتوژنیک؛ آیا می‌توان در رژیم کتوژنیک ارده شیره مصرف کرد؟

آیا می‌شود ارده را در رژیم کتوژنیک استفاده کرد؟

رژیم کتوژنیک را که می‌شناسید؟ در این رژیم شما باید به مقدار زیادی چربی و پروتئین نوش جان کنید. میزان کربوهیدرات و قند در این رژیم بسیار پایین است. رژیم کتوژنیک برای درمان بعضی از بیماری‌ها مانند صرع و قند خون نیز تجویز می‌شود.

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

اگر رژیم کتوژنیک را انتخاب می‌کنید، باید بگوییم برنامه غذایی شما بسیار محدود خواهد شد. سوالی که همیشه از ما کشاورزی‌ها می‌پرسند، این است که آیا می‌شود ارده را در رژیم کتوژنیک استفاده کرد؟ به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم درباره ارده شیره در رژیم کتوژنیک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

رژیم کتوژنیک چیست؟

نام دیگر رژیم کتوژنیک، کتو است. در این رژیم برنامه غذایی شما به مواد پروتئین‌دار محدود می‌شود. در این رژیم، مصرف کربوهیدرات و مواد قندی به شدت محدود می‌شود. چرا این محدودیت‌ها وجود دارد؟ به این خاطر که بدن شما در حالت کتوزیس قرار بگیرد.

در حالت کتوزیس، بدن به جای مصرف گلوکز برای تامین انرژی، چربی‌ها را می‌سوزاند. رژیم کتوژنیک را اصولا به کسانی توصیه می‌کنند که در استپ وزنی قرار گرفته‌اند و با این شوک، می‌توانند دوباره به روال چربی‌سوزی بازگردند.

افراد مبتلا به بعضی از بیماری‌های خاص که مجاز به مصرف کربوهیدرات نیستند نیز، از این رژیم استفاده می‌کنند. رژیم کتوژنیک برای کاهش وزن، تنظیم کنترل سطح قند خون، افزایش سطح انرژی، و کاهش التهابات مفید است.

آیا ارده در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

اگر بخواهیم به صورت کلی صحبت کنیم، مصرف کردن ارده در رژیم کتوژنیک مجاز نیست. زیرا ارده، میزان پروتئین خوبی دارد. اما از طرف دیگر، به همان میزان، کربوهیدرات نیز دارد. به‌همین دلیل باید به مقدار بسیار کمی از ارده را در رژیم کتو استفاده کرد.

در رژیم کتوژنیک، اساس برنامه غذایی بر گوشت و چربی است که پروتئین بسیار بالایی دارند. در این رژیم برای تامین انرژی، به جای کربوهیدرات بر پروتئین و چربی تکیه می‌کنند. به همین دلیل، ممکن است متخصص تغذیه به شما اجازه ندهد که از ارده در این رژیم غذایی استفاده کنید یا مقدار ناچیزی را اجازه بدهد. برای اینکه دقیق‌تر بدانید به مصرف چه مقدار ارده مجاز هستید، بهتر است از متخصص تغذیه کمک بگیرید.

سوال بسیاری از افراد که دنباله رو کتوژنیک هستند این است که می‌شود ارده را در رژیم کتوژنیک استفاده کرد؟ آیا ارده در رژیم کتو مجاز است؟ ارده شیره به دلیل کربوهیدرات بالا در رژیم کتوژنیک مجاز نیست؛ ولی امکان دارد متخصص تغذیه به میزان بسیار محدودی برای شما مجاز کند.

برای اینکه دقیق‌تر بدانید به مصرف چه مقدار ارده مجاز هستید، بهتر است از متخصص تغذیه کمک بگیرید.

برای اینکه دقیق‌تر بدانید به مصرف چه مقدار ارده مجاز هستید، بهتر است از متخصص تغذیه کمک بگیرید.

کالری ارده چقدر است؟

زمانی که بحث رژیم به میان می‌آید، مبحث کالری‌ها مهم می‌شود. هر یک قاشق غذاخوری یا 15 گرم ارده، بدون شیره، 89 کالری است. هر قاشق ارده، 3 گرم پروتئین و 3 گرم کربوهیدرات دارد.

خرید ارده ارگانیک برای رژیم کتو

اگر با متخصص تغذیه خود مشورت کردید و اجازه استفاده از ارده را به شما داد، بهتر است از ارده ای استفاده کنید که ارگانیک است تا مقدار پروتیئن گفته شده را داشته باشد. پیشنهاد ما خرید ارده کشاورز است که کاملا ارگانیک می باشد و با خیال راحت بر اساس دستور پزشک می توانید استفاده کنید.

آنچه که در مقاله ارده در رژیم کتوژنیک آموختیم:

با خواندن این مقاله متوجه شدید که ارده در رژیم کتوژنیک به میزان بسیار محدود مجاز است. اگر شما هم عاشق طعم ارده هستید و خوردن آن را به عنوان صبحانه دوست دارید، با متخصص تغذیه مشورت کنید تا مقدار مجاز ارده در رژیم کتوژنیک را برای شما مشخص کند.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *