تناسب اندام و تغذیه

آیا ارده برای فشار خون و کنترل آن خوب است؟

ارده برای کنترل فشار خون، گزینه مناسبی است.

فشار خون جزء شایع‌ترین بیماری‌های مزمن است. چرا این بیماری بین افراد شایع شده است؟ به دلیل رایج بودن غذاهای پرچرب و پر از نمک، در برنامه غذایی آن‎ها. به همین دلیل، باید در برنامه غذایی خود، جایی برای مواد مغذی باز کنید که به شما در کنترل فشار خون و پیشگیری از ابتلا به آن، کمک می‌کنند. ارده یکی از این غذاهاست. دانه کنجد، به شما کمک می‌کند تا فشار خون خود را کنترل کنید. اما چطور ارده برای فشار خون مناسب است؟ در ادامه بخوانید.

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

آیا ارده برای فشار خون و کنترل آن خوب است؟

بله ارده برای فشار خون و کنترل آن خوب است؛ چون ارده خاصیت آنتی‌ترومبوتیک دارند. آنتی‌ترومبوتیک، به معنی جلوگیری از لخته شدن خون است. یعنی، ارده شیره، نمی‌گذارد، خون در رگ‌ها لخته شود. ارده میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد و جریان خون در رگ‌ها را، بهبود می‌بخشد. با جریان بخشیدن به خون و جلوگیری از لخته شدن آن، فشارخون و ضربان قلب  نیز تنظیم می‌شود. با انجام این فرآیند، ارده به شما کمک می‌کند تا فشار خون خود را کنترل یا از ابتلا به آن پیشگیری کنید.

ارده و دانه‌های کنجد به بهبود جریان خون کمک می‌کنند.

ارده دیگر چه خواصی برای بدن دارد؟

تنها خاصیت فشار خون برای ارده نیست. خرید ارده ارگانیک و استفاده آن به صورت کلی روی بهبود سلامت بدن تاثیر باورنکردنی دارد. اگر می‌خواهید استخوان‌های محکم و دندان‌های خوبی داشته باشید، ارده نوش جان کنید. ارده به خاطر وجود کلسیم‌های کنجد، وضعیت استخوان‌ها را بهبود می‌بخشد.

با این اوصاف، متوجه شدید که خاصیت آنتی‌ترومبوتیک ارده، به بدنتان اجازه می‌دهد که فشار خون را کنترل کنید. اما تنها با خوردن ارده نمی‌توانید، از فشار خون در بمانید. برای آن که بتوانید بیماری‌های مزمن را از بدن خود دور کنید، باید برنامه غذایی مناسب داشته باشید. غذاهای سالم بخورید و ورزش کنید. این دو، سلامتی بدن شما را تضمین می‌کنند.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *