تناسب اندام و تغذیه

ارده کنجد برای بدنسازی خوب است؟ + خواص ارده برای بدنسازان

خواص ارده برای بدنسازی

به نظر شما ارده برای بدنسازی مفید است؟ خیلی از افراد، به ورزشکاران توصیه می‌کنند که از ارده برای تامین انرژی روز و ورزش خود استفاده کنند. چرا که ارده شیره انرژی زیادی دارد! در این مورد شکی نیست. ارده پر انرژی است و نمی‌گذارد در طول ورزش، دچار افت قند یا سرگیجه شوید و انرژی‌تان پایین بیاید. اما برای عضله سازی چطور؟ آیا ارده برای عضله سازی نیز مفید است؟

دسترسی سریع به تیترهای مطالب

خواص ارده برای بدنسازی چیست؟

یکی از اهداف ورزشکاران، ساخت عضله است. برای اینکه عضله بسازید باید چربی کمتر بخورید و در کنار آن، بشقابتان را از سبزیجات و پروتئین پر کنید. پس اگر ماده غذایی را پیدا کردید که پر از فیبر و پروتئین بود، باید آن را وارد برنامه غذایی خود بکنید. ارده یکی از این مواد غذایی مفید پرفیبر و پرپروتئین است. در هر 15 گرم ارده، 3 گرم پروتئین وجود دارد.

باور نکردنیست! برای همین است که اکثر افراد خوردن ارده برای بدنسازی را توصیه می‌کنند. ارده علاوه بر تامین انرژی بدنسازان، انواع مواد معدنی، ویتامین‌ها و مواد مغذی دیگر را به بدن آن‌ها می‌رساند و همین امر، موجب می‌شود تا بدن سالم‌تری داشته باشند.

برای استفاده از خواص ارده برای بدنسازی، می‌توانید ارده را با ترکیبات مختلف نوش جان کنید. اگر به دنبال انرژی بیشتر هستید، سراغ ارده با خرما بروید. اگر می‌خواهید مواد معدنی مفیدتری به بدن برسانید، ارده را با عسل مخلوط و نوش جان کنید.

بهترین زمان مصرف ارده برای بدنسازی چیست؟

همانطور که گفتیم، ارده می‌تواند انرژی کافی برای ورزش و انجام حرکات سنگین بدنسازی را تامین کند. اما چه زمانی باید ارده را مصرف کرد؟ یکی از بهترین روش‌های مصرف ارده برای بدنسازی، همراه کردن آن با عسل است. شما می‌توانید ترکیب عسل و ارده را قبل از تمرین یا به عنوان صبحانه، برای تامین انرژی، نوش جان کنید. بعد از مدتی، شاهد اثرات باورنکردنی ارده و عسل بر بدنتان خواهید بود.

روش دیگر مصرف ارده، ترکیب آن با شیره است. شما می‌توانید ارده را با شیره‌های مختلف از جمله، شیره توت، انجیر، خرما و انگور مخلوط کنید. هر نوع شیره، مزیت مختص خودش را برای بدن به همراه دارد. فواید ارده و شیره برای بدنسازی نیز همان خاصیت عضله سازی و تامین انرژی تمرین است.

بهتر است سراغ خرید ارده اگانیک بروید تا خیالتان از کیفیت ارده راحت باشد. شما دائما در حال تلاش و انجام حرکات سنگین هستید تا بدن سالمی داشته باشید. پس، باید مراقب آنچه باشید که نوش جان می‌کنید. اگر می‌خواهید مصرف ارده را شروع کنید، سراغ نوع مرغوب آن بروید. برای خرید ارده ارگانیک و باکیفیت، وارد سایت کشاورز شوید و در بخش فروشگاه، ارده کنجد را انتخاب کنید. شما می‌توانید از سایت کشاورز، عسل، انواع شیره و حتی حلوا ارده را نیز سفارش دهید تا صبحانه‌هایی پرتنوع با ارده داشته باشید.

author-avatar

درباره مریم اصیلی

من مریم اصیلی هستم از مرداد سال 1395 کار ترجمه تخصصی در حوزه‌ی سلامت را شروع کردم و بعدها به عنوان مدیر محتوا در مجموعه به اندام دکتر کرمانی به کارم ادامه دادم؛ علاقه‌ی شدیدی به تولید محتوا دارم و در حال حاضر بیش از 7 ساله که در حوزه‌ی سلامت و تغذیه محتوای تخصصی تولید یا بر محتوای تولید شده نظارت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *